KONST / Litografier / Färglitografi 12948413
nr 1294 8413
Waldemar Lorentzon
(1899-1984), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 317/360. Motivet: 35x50 cm
Waldemar Lorentzon, svensk målare, tecknare och grafiker född 1899, död 1984.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 2 december 2019
kl 20:11:19
800 kr
Waldemar Lorentzon
Läs mer om Waldemar Lorentzon